Aplikacija: Interaktivna knjiga Kraljična na zrnu graha v slovenskem znakovnem jeziku

Študentki Eva Bolčina (študentka magistrskega študija Logopedija in surdopedagogika) in Sabina Zaleznik (študentka magistrskega študija Poučevanje na razredni stopnji) sta v okviru predmeta IKT v izobraževanju s pomočjo programa FlyingCat Builder oblikovali interaktivno knjigo Kraljična na zrnu graha za tablične računalnike.
V uvodu svoje predstavitve sta zapisali:
Ta zgodba predstavlja več kot samo besede in slike. Interaktivna oblika istoimenske pravljice avtorja H. C. Andersena otroku pomaga, da se lažje vživi v zgodbo in vidi svet skozi oči osamljenega kraljeviča. Omogoča aktivno sodelovanje, manipulacijo z elementi ter nepozabno zvočno in vizualno izkušnjo z namenom boljšega razumevanja ter uživanja v pravljici. Pravljica je podprta s slovenskim znakovnim jezikom in tako prilagojena tudi za gluhe otroke.
Sabina Zaleznik in Eva Bolčina
Informacije o poteku projektnega dela najdete na spletnem mestu projektnega dela v okviru predmeta IKT v izobraževanju.
Aplikacija je dostopna za sisteme Android: Kraljična na zrnu graha.
Več informacij pa najdete tudi na FB strani, ki sta jo oblikovali študentki za promocijo njune aplikacije.
(Skupno 565 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...